Velká prázdninová výzva – den 16-20

Dny prázdnin ubíhají jako voda a u nás se stále plní Velká prázdninová výzva, což je projekt vytvořený Kuchařkou pro dceru, k zpříjemněnní prázdninových dní.

Úkol č. 16: Použijte mixér

Ukolem šestnáctého dne bylo umixovat něco dobrého a poživatelného a jelikož letní horka ničí vše a všechny kolem nás, rozhodla jsem se udělat něco osvěžujícího a umixovala jsem melounové smootie.

Melounové smootie

Úkol č. 17: Připravte občerstvení ke hře

Slané občerstvení by u nás nebyl zase takový problém ,ale nachystat občerstvení ke hře se pomalu ukázalo jako nadlidský úkol. Vždyť my doma vůbec žádné hry nemáme. Nakonec nás zachránilo Penny, kde už nějaký čas sbírám kartičky z nějaké hry, tuším „Poznáváme Česko“ kde jsou otázky na různé zajímavosti. Občertsvení se tentokrát neslo v mírně dietním odlehčeném duchu. Okurkové jednohubky s tvarohovou pomazánkou.

17

Úkol č. 18: Zapějte ódu na cuketu

Ódy na cukety se u nás jaksi nepějí. Cuketa je sice oblíbená rostlina, nad kterou zaplesá srdce každého zahradníka (čti jediná kytka, která mi nechcípla), ale plody jsou chuti nevalné. Proto bývá problematické velké množství plodů propašovat do jídla, aby se toho zbytek rodiny nevšiml. Dnes padla volba na tradiční lečo.

18

Úkol č. 19: Vytáhněte ešus

Pro zachování prázdninového módu bylo dnešním úkolem vytáhnout ze skříně ešus. Nojo, ale z jaké skříně. Po stěhování je žel bohu jasné, že ač se v naší domácnosti tento tip nádobí nachází v poměrně hojném množství, toto hojné množství se stále ještě nachází ve skříni o 100 km dál. Zavrhla jsem nápady na nákup nového, nakonec i na výpůjčku, vzhledem k situaci všech potencionálních vlastníků ešusu. Zbývalo tedy jediné, povolat službu na druhém konci republiky. A tak se na jihu vařilo, hledalo, servírovalo a nakonec i po dlouhých peripetiích fotilo. Nikdy jsem netušila, že budou moji rodiče ochotni pro něco jako je prázdninová výzva vynaložit tolik úsilí. Díky!!!

19

Úkol č. 20: Navštivte trh

A prázdninově pokračujeme. Dnešním úkolem bylo navšívit trh. Je tedy pravda, že si trh představuji úplně jinak, ale nakonec jsem se musela spokojit s pár stánky s našimi vietnamskými spoluobčany. Musím ale podotknout, že pokaždé, když jdu nakupovat, zeleninu a ovoce kupuji jedině od nich.

20

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s